Pedagog i psycholog

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

(...) "Jaki jest najwspanialszy dar, jaki człowiek może ofiarować człowiekowi?

(...) Dar czasu i uwagi" (...)

Pedagog szkolny jest człowiekiem, który w centrum swojego zainteresowania stawia ucznia, jego rodzinę oraz problemy go nurtujące. To właśnie uczeń jest sensem pracy pedagoga w naszej Placówce. Ponadto, pedagog to osoba zatrudniona w szkole w celu uzupełniania, pogłębiania i rozszerzania działalności dydaktyczno - wychowawczej, opiekuńczej oraz profilaktycznej prowadzonej przez nauczycieli i wychowawców.

Psycholog, to ktoś, kto słucha, rozmawia, daje swoją uważność i zaangażowanie w sytuację drugiego człowieka. Wspiera w poszukiwaniu rozwiązań trudnych, problemowych sytuacji i konfliktów. Nie daje gotowych rozwiązań, ale towarzyszy poprzez swoją akceptującą obecność w ich odkrywaniu.

Szanowni Rodzice

Psycholog oraz pedagog szkolny sprawują opiekę pedagogiczną i psychologiczną nad uczniami. Nasze działanie ma na celu realizację szkolnych programów przeciwdziałania agresji, uzależnieniom oraz zachowaniom ryzykownym. Pełnimy rolę integracyjną będąc rzecznikami dzieci i młodzieży.

•  jeśli niepokoi Was zachowanie dziecka,
  •  chcielibyście porozmawiać o dziecku i relacjach między Wami,
  • macie pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole,
  • macie pytania i nie wiecie do kogo się z nimi zwrócić,
  • szukacie pomocy,
  • potrzebujecie wsparcia w procesie wychowania,

a także wtedy, gdy…. chcecie Państwo lepiej zrozumieć swoje dziecko, polepszyć kontakt z nim i umieć wspierać je w trudnym okresie dorastania.

Zapraszamy wszystkich rodziców na indywidualne rozmowy i konsultacje w następujących godzinach:

Pedagog szkolny - Katarzyna Majewska

Poniedziałek            8:00 – 12:00