Jesienne Czytanie W Plenerze

We wtorek 18 pażdziernika 2022 r. uczniowie klas 2APU, 3APU i 5APU wzięli udział w jesiennej edycji akcji czytelniczej "Czytanie w plenerze...". Akcja czytelnicza polega na czytaniu wybranych utworów-wierszy, opowiadań, krótkich książeczek itp. związanych z aktualną porą roku, czytaniem poza budynkiem szkolnym - w plenerze, na świeżym powietrzu. Spotkanie czytelnicze, w promieniach jesiennego słońca odbyło się na terenie zielonym wokół szkoły. Jako jesienną propozycję do czytania wybrano książeczki: "Puchatkowa sterta liści" oraz "Kubuś Puchatek. Moja mała encyklopedia. PORY ROKU". Uczniowie trzymając w rękach maskotki przyjaciół ze Stumilowego Lasu, słuchali prezentowanych fragmentów książek. Z "Kubusiowej encyklopedii" uczniowie dowiedzieli się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, jak się ubierać i o siebie dbać podczas chłodniejszych dni oraz jakie owoce i warzywa zbieramy jesienią. Czytając książeczkę "Puchatkowa sterta liści" przedstawiono jesienne zabawy puchatkowych przyjaciół. Zaprezentowano również propozycje zabaw plastycznych z wykorzystaniem liści, żołędzi, kasztanów i szyszek. Takie prace wykonywały książkowe postacie: Puchatek, Tygrysek, Prosiaczek, Kłapouchy oraz Krzyś.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz