Książeczka Sensoryczna

W dniach 11-17 października 2022 r. w bibliotece szkolnej powstały niezwykłe karty książeczki dotykowej - książeczki sensorycznej. Książeczka sensoryczna to ręcznie wykonywana książeczka, która stymuluje rozwój dziecka, pomaga uczyć i ćwiczyć nowe umiejętności. Nasza biblioteczna książeczka to zbiór kart sensorycznych powstałych do wierszy o jesieni, która otrzymała tytuł: "KOLOROWA JESIEŃ. JESIENNE WIERSZYKOWANIE". Karty książeczki zostały wykonane na kolorowym, pastelowym papierze, zawierającym miękkie, szeleszczące, śliskie, kłujące i o różnej fakturze elementy dotykowe. Odpowiednie wykorzystanie kolorów, kształtów, różnych faktur tkanin powoduje, że każda strona książeczki dostarcza dziecku różne bodźce, stymulując inne obszary mózgu. Książeczka zostanie wykorzystana do zajęć w ZRW i w klasach I-III szkoły podstawowej.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz