ZACZAROWANA SKRZYNIA – W ŚWIECIE BAJEK I BAŚNI

21 listopada 2018 r. w bibliotece szkolnej zorganizowane zostały zajęcia czytelniczo – logopedyczne pt. „Tajemnice zaczarowanej skrzyni – w świecie bajek i baśni”.  W zajęciach wzięły udział klasy 6APU i 3AGU. Wprowadzeniem do zajęć było losowanie kopert ze skojarzeniami do danej bajki. Następnie uczniowie losowali fragmenty tekstów pochodzących z bajek i odgadywali ich tytuły. Z zaczarowanej skrzyni uczniowie wyjmowali kolejno ukryte przedmioty. Określali ich nazwę i odgadywali, z której bajki pochodzą. Wysłuchali również bajki „Jaś i Małgosia”. Układali w odpowiedniej kolejności elementy historyjki obrazkowej i opowiadali przebieg zdarzeń. Następnie wypełniali tematyczne karty pracy: „Kto to mówi ?, Krzyżówka Jasia i Małgosi, Prawda czy nie?. Słodkim zakończeniem zajęć było skonsumowanie kolorowych pierniczków (pochodzących oczywiście z chatki Baby Jagi J).

Opracowanie: Kamila Cendrowicz, Klaudia Jędrzejczak