KONKURS PLASTYCZNY - ZAPROSZENIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO  UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

"JAK NIE ZAŚMIECAĆ ŚRODOWISKA, CZYLI JAK I GDZIE WYRZUCAĆ?"

Technika i forma wykonania prac:

1. Forma pracy: praca plastyczna.

2. Technika: praca plastyczna – rysunek, grafika, malarstwo, wydzieranka.

3. Format pracy: praca plastyczna – min. A4.

Prace należy nadsyłać lub dostarczyć osobiście do dnia 17 listopada 2017.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„JAK NIE ZAŚMIECAĆ ŚRODOWISKA, CZYLI JAK

I GDZIE WYRZUCAĆ?”

Celem konkursu jest:

• Popularyzacja wśród uczniów problematyki związanej z potrzebą ochrony środowiska.
  • Wzbogacenie wiedzy dzieci na temat przyrody i jej ochrony w tym: promocja wiedzy o segregacji i recyklingu odpadów; właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym; możliwość przetwarzania i wykorzystania surowca wtórnego na nowe materiały.
  • Rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej.
  • Promowanie i wspieranie proekologicznych zachowań wśród dzieci.

Postanowienia ogólne konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku do lat 10, uczęszczających do placówek oświatowych na terenie powiatu rawskiego.
  3. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu nie więcej niż jedną pracę wykonaną samodzielnie.
  4. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy w formacie A4 dowolną techniką.

Kryteria oceny prac i wyboru laureatów:

1. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

* uczniowie przedszkoli i klas „zerowych”;

* uczniowie klas I-III.

1. Na odwrocie prac plastycznych należy umieścić następujące dane:

* tytuł pracy;

* dane osobowe autora pracy (imię, nazwisko, wiek, klasa, adres szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela opiekuna, telefon do kontaktu).

1. Każda placówka wystawia do konkursu maksymalnie 20 prac.
  2. Ocenie będą podlegały:

- samodzielność wykonania pracy

- zgodność z tematem;

- pomysłowość i oryginalność przekazu treści;

- czytelność przekazu;

- ogólne wrażenie artystyczne.

1. Dostarczone prace nie podlegają zwrotowi.
  2. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów. Rozstrzygnięcia podejmowane przez komisję konkursową są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
  3. O wynikach konkursu Organizatorzy powiadomią uczestników drogą telefoniczną lub elektroniczną.

Technika i forma wykonania prac:

1. Forma pracy: praca plastyczna.
  2. Technika: praca plastyczna – rysunek, grafika, malarstwo, wydzieranka.
  3. Format pracy: praca plastyczna – min. A4.

Nagrody:

1. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody:

- w I grupie wiekowej (uczniowie przedszkoli i klas zerowych);

- w II grupie wiekowej (uczniowie klas I-III).

1. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe.
  2. Prace wszystkich uczestników zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w Zespole Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.
  3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania prac na stronie internetowej z podaniem nazwiska autora pracy.
  4. Udział w konkursie jest równoznaczny z oświadczeniem, iż dostarczona praca jest oryginalnym dziełem autora, a jego treść nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nim przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych.

Terminarz:

1. Prace należy nadsyłać lub dostarczać osobiście do dnia 17 listopada 2017 r. pod adres:

Zespół Placówek Specjalnych

ul. Przemysłowa 2

96-200 Rawa Mazowiecka z dopiskiem „Konkurs – jak nie zaśmiecać środowiska, czyli jak i gdzie wyrzucać?”

1. Podsumowanie konkursu odbędzie się 8 grudnia w Zespole Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.
  2. Wszystkie informacje o konkursie, jego przebiegu, uczestnikach i finalistach zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły http://www.soswrawa.szkolnastrona.pl/ oraz na portalu społecznościowym Facebook/ Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Rawie Mazowieckiej.
  3. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numery telefonów lub pisząc na adres e-mail:

604 344 777 (zendelgosia@gmail.com)

721 155 694 (justynagruszfeld@wp.pl).