KONKURS PLASTYCZNY

Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klas szkoły podstawowej wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bajkowy zwierzyniec” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pabianicach.

Zadaniem konkursowym było wykonanie rysunku kredkami ołówkowymi przedstawiającego zwierzęcego bohatera z dowolnego wiersza. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów szkół specjalnych poezją, rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych inspirowanych utworami poetyckimi.

Uczennica Jagoda Pakuła (kl. III) uzyskała III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Pracę wykonała do wiersza Marii Konopnickiej „Pszczółki”. W nagrodę uczennica otrzymała dyplom i książkę o zwierzętach.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz