ROK HENRYKA SIENKIEWICZA

Włączając się w obchody Roku Henryka Sienkiewicza w wypożyczalni biblioteki szkolnej została przygotowana wystawa tematyczna poświęcona temu pisarzowi.

Celem wystawy było przedstawienie postaci niezwykłego pisarza, publicysty, nowelisty oraz laureata Nagrody Nobla. Na kartach wystawy zostały zapisane ciekawe fakty z życia pisarza i jego twórczości literackiej. Zaprezentowane również zostały książki napisane przez Sienkiewicza oraz publikacje poświęcone jego osobie dostępne z księgozbioru biblioteki szkolnej.

21 kwietnia 2016 r. uczniowie z klasy I gimnazjum z opiekunami p. Iwoną Stawicką i p. Kamilą Cendrowicz  odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat „Henryk Sienkiewicz – gry i zabawy interaktywne”. Uczniowie obejrzeli prezentowaną w bibliotece wystawę o Henryku Sienkiewiczu, obejrzeli również prezentację multimedialną o życiu i twórczości pisarza, a także rozwiązywali krzyżówki, rebusy przy tablicy interaktywnej.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz