ZAJĘCIA BIBLIOTERAPEUTYCZNE

W październiku odbyły się 2 spotkania z panią Iloną Kurpiewską – nauczycielem bibliotekarzem z Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej, prowadzącą zajęcia  w ramach realizacji programu biblioterapeutycznego.

21 października w bibliotece szkolnej ZPS, uczniowie klasy II-III szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach na temat „Pieguski są wspaniałe”. Celem zajęć było uwrażliwienie uczestników na to, że każdy jest inny i posiada swoje indywidualne cechy, z powodu swojego wyglądu nie można być obiektem drwin i żartów oraz samemu wyśmiewać się z innych. Uczniowie poznali treść bajki terapeutycznej „Alusia i sarenka”, odpowiedzieli poprawnie na pytania do tekstu, a następnie wykonali prace plastyczne.

W poniedziałek 26 października klasa VI u z wychowawcą p. Agnieszką Sapelecką i nauczycielem bibliotekarzem p. Kamilą Cendrowicz, wybrali się do siedziby Biblioteki Pedagogicznej, by wziąć udział w zajęciach biblioterapeutycznych na temat „Na dwóch kółkach”. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie uczniów na problemy osoby niepełnosprawnej i niesienia pomocy potrzebującym. Pani Ilona Kurpiewska przeczytała uczniom bajkę o chłopcu pt. „No to co?” i przeprowadziła rozmowę z uczniami na temat inności spowodowanej niepełnosprawnością. Uczniowie zadeklarowali się, że będą nadal nieść pomoc koledze na wózku inwalidzkim.

Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązali quiz „Nasze najpiękniejsze bajki”, wykorzystując do zabawy dostępną w bibliotece tablicę interaktywną.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz