KONKURS "ŚWIĘTY FRANCISZEK - PATRON EKOLOGÓW"

W dniach 29.09-10.10.2014r. odbył się konkurs religijno-ekologiczny „Święty Franciszek – patron ekologów”.

Uczniowie z klas Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zasadniczej pisali test sprawdzający ich wiedzę religijno-ekologiczną o Św. Franciszku w II etapach. I etap to konkurs klasowy, II etap to konkurs szkolny.

Uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą z tego zakresu otrzymali kolejno I, II, III miejsce i nagrody.

W Szkole Podstawowej i Przysposabiającej do Pracy czytane były przez  nauczyciela  książka pt. „Wilk z Gubbio” i wspólnie analizowana treść, aby przybliżyć uczniom postać Św. Franciszka i jego wielkie serce dla zwierząt i przyrody.

Zadaniem uczniów było pomalowanie gotowych rysunków (scenki z tej książki). Wszystkie prace były ocenione pozytywnie i uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na dolnym korytarzu w szkole.

Opracowały: Z. Golianek, J. Sotowicz, B. Michałowska