HUBERTUS

W  dniu 18.10.2014 roku uczestniczyliśmy po raz pierwszy w „Hubertusie konnym”. Uroczystość tą organizują jeźdźcy na zakończenie sezonu. Hubertus to okazja do zapoznania się z ubiorem oraz sprzętem jeździeckim. Dzieci z Sekcji Jeździeckiej Olimpiad Specjalnych z naszego ośrodka jako pierwsze zaprezentowały swoje umiejętności (slalom przez opony, przeniesienie kubka z wodą i przeniesienie łyżki z jajkiem przez całą długość wyznaczonej trasy). Wszyscy otrzymali specjalne medale. Po wystąpieniu naszych uczniów zaprezentowali się  miłośnicy koni skacząc przez przeszkody. W konkurencji tej, koń i jeździec pokonywali przeszkody ustawione na torze zwanym parkurem z jak najmniejszą liczbą błędów. Na zakończenie odbył się hubertusik dla dzieci „szukanie lisa” oraz ognisko. W zawodach czynnie pomagały wolontariuszki z MOS. Dziękujemy, że oglądaliśmy w miniony weekend w Stajni Pukinin wspaniałe widowisko.

Opracowała: Anna Stępniak