Spotkanie ze Strażakami

W dniu 16.06.2023r. uczniowie klas: pierwszych, drugich, trzecich oraz piątej i szóstej Zespołu Placówek Specjalnych odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Rawie Mazowieckiej. Uczestniczyli w spotkaniu z okazji zbliżających się wakacji. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom zawodu strażaka oraz działalności Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli numery alarmowe, które należy znać.Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich i zwiedzanie remizy strażackiej. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania oraz zrobili sobie na pamiątkę wspólne zdjęcie. Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!