CO MIESIĄC JEDNA BAJKA ..... PIĘĆ ZIARENEK GROCHU

W poniedziałek 30 września 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Co miesiąc jedna bajka…”. Zajęcia mają na celu popularyzację czytelnictwa wśród uczniów, poznanie przez nich mniej znanych i popularnych bajek różnych autorów oraz rozwijanie wyobraźni, wrażliwości, empatii u dzieci. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali bajkę Hansa Christiana Andersena pt. „Pięć ziarenek grochu”. Po przeczytaniu bajki, uczniowie wraz z prowadzącymi nauczycielami, omawiali jej treść, odpowiadali na pytania do tekstu i  ustalali kolejność wydarzeń. Uczniowie wykonali razem pracę plastyczną.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz, Katarzyna Majewska