PREZENTACJA GIMNAZJALNEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO

19 czerwca uczniowie klasy II Gimnazjum zaprezentowali swoim kolegom i nauczycielom projekt edukacyjny „„Atrakcje turystyczne województwa łódzkiego””. Głównym celem projektu było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu  oraz  poznanie województwa łódzkiego.

Większość uczniów realizujących projekt mieszka setki kilometrów od Rawy Mazowieckiej - pochodzą z Kędzierzyna Koźla, Stargardu, Głogowa, Katowic, Zabrza, Świdnicy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Ciechocinka, Chełmna. Realizacja projektu pozwoliła im na poznanie nowych, ciekawych miejsc – ich historii, kultury oraz przyrody.

Uczniowie w oparciu o informacje dostępne w przewodnikach turystycznych i w Internecie oraz ankietę, w której wzięło udział 52 pracowników naszej placówki, stworzyli listę atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Na pierwszych dwóch miejscach znalazł się park w Arkadii oraz pałac w Nieborowie.  W maju uczestnicy projektu odbyli dwie wycieczki podczas, których odwiedzili Nieborów, Arkadię, skansen w Maurzycach, muzeum w Sromowie,  Łowicz, Skierniewice i Bolimowski Park Krajobrazowy. W ramach projektu uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne poświęcone wybranym miejscom oraz wystawę rysunków z charakterystycznymi dla danych miejscowości obiektami.

Opiekunem projektu był Krzysztof Czarnecki. Serdecznie podziękowania dla pań:  Natalii Salem i Zofii Sowik za pomoc w przygotowaniu rysunków i oprawy plastycznej prezentacji.