X PIKNIK RODZINNY

7 czerwca 2018 r. odbył się jubileuszowy „X Piknik Rodzinny”, którego celem była integracja rodziców, uczniów i nauczycieli oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Piknik był też okazją do integrowania wychowanków z różnych grup wiekowych i różnych szkół. Rodzice i dzieci mogli aktywnie uczestniczyć w proponowanych zabawach i konkursach.

W ramach pikniku zostało zaplanowanych i zrealizowanych szereg różnych atrakcji: warsztaty artystyczne dla dzieci, zabawy sensoryczno-motoryczne, konkursy sportowe, kącik kulinarny,   prezentacja multimedialna z wycieczki  „Wspomnienia z Załęcza Wielkiego”, pokaz wozu strażackiego i policyjnego, przejażdżki motorami. Podczas pikniku zaprezentowano też prace uczniów wykonane w ramach konkursu „Portret mamy’. Piknik stał się też okazją do występów artystycznych naszych uczniów. Odbył się też konkurs piosenki.

Dzięki staraniom rodziców, nauczycieli i sponsorów można było spróbować pysznych wypieków, naleśników i owoców. Na amatorów potraw z grilla czekały kiełbaski i kaszanka. Dla smakoszy przygotowano bigos.

Przedstawiciele straży pożarnej i policji wygłosili pogadanki o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się dzieci i młodzież w okresie wakacji.

Pogoda dopisała – piknik stał się okazją do świetnej, wspólnej zabawy.  Na koniec spotkania kilkadziesiąt kolorowych balonów z „ładunkiem” marzeń poszybowało  w niebo nad szkolnym boiskiem. Miejmy nadzieję, że przynajmniej część z tych marzeń się spełni!

Za pomoc w organizacji pikniku składamy wszystkim serdeczne podziękowania!