PRZYGODY PSZCZÓŁKI MAI

W dniach 29 i 30 maja 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelniczo-logopedyczne „Przygody Pszczółki Mai”. Celem zajęć była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie i wzbogacanie słownictwa uczniów. Na wstępie zajęć uczniowie wysłuchali fragmentu książki „Złota księga bajek. Przygody Pszczółki Mai”. Obejrzeli książkę, która stała się inspiracją dla serii komiksów oraz seriali animowanych o przygodach dzielnej pszczółki. Był to zbiór opowiadań dla dzieci autorstwa Waldemara Bonselsa pt. „Pszczółka Maja i jej przygody”. Uczniowie wykonywali ćwiczenie logopedyczne, polegające na różnicowaniu głosek [ś-s-sz, ź-z-ż, ć-c-cz] w danych wyrazach. Uczniowie losowali i odpowiadali na pytania związane z bohaterami książki oraz na pytania dotyczące życia pszczoły miodnej. Brali również udział w zabawie zręcznościowej, polegającej na doprowadzeniu pszczółki do kwiatka. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonywali i ozdabiali zakładki do książek. Słodkim zakończeniem zajęć był poczęstunek i degustacja miodu.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz, Klaudia  Jędrzejczak