ŁAMAŃCE JĘZYKOWE W WIERSZACH JANA BRZECHWY

We wtorek 6 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelniczo– logopedyczne na temat „Łamańce językowe w wierszach Jana Brzechwy”. W tym dniu przypadał Europejski Dzień Logopedy.

Prowadzące zajęcia przebrane były za bohaterów z wierszy Brzechwy: za Kaczkę Dziwaczkę, Pana Kleksa oraz Sowę. Na początku zajęć uczniowie obejrzeli dwie prezentacje multimedialne: „Jan Brzechwa-poeta radości” oraz „W magicznym świecie Jana Brzechwy”. Następnie wysłuchali wierszy „Na straganie” i „Kaczka Dziwaczka”. Uczniowie odnajdywali i wymieniali ukryte nazwy warzyw na karcie pracy, rozwiązywali zagadki literowe, odszukiwali warzyw w koszyku. Losowali i odpowiadali na pytania do wiersza „Kaczka Dziwaczka”. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali nagrodę – książeczkę z wierszem Jana Brzechwy. Zajęcia dzieciom umilały piosenki z  ekranizacji filmowej książki „Akademia Pana Kleksa”.

W związku z Europejskim Dniem Logopedy został również zorganizowany konkurs, którego zadaniem było stworzenie krzyżówki z wyrazami zawierającymi głoski [s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż].

Opracowanie: Kamila Cendrowicz, Klaudia Jędrzejczak,  Katarzyna Jakubczak